Perry Machinery Poland Sp. z o.o., ul. Wolności 1a, 05-850 Ożarów Mazowiecki tel.: +48 22 722 32 70

Maszyny i urządzenia

Wyślij zapytanie

Twój Koszyk jest pusty

Historia Grupy Perry


Perry Epstein założył Firmę w 1932 r. w Filadelfii. Z wykształcenia inżynier, Perry dostrzegł wartość używanych urządzeń w trakcie Wielkiego Kryzysu. Jego wizja wysokiej jakości sprzętu procesowego za konkurencyjną cenę również dziś przyświeca naszej firmie.



W latach 50. firma rozpoczęła produkcję zbiorników ciśnieniowych oraz wymienników ciepła. Na początku lat 70. rozszerzyła swoją działalność o urządzenia do produkcji tworzyw sztucznych, masy celulozowej, papieru, cukru i produktów farmaceutycznych.

Dzięki połączeniu z firmą Videx Machinery w 1998 r., Perry (już pod nazwą Perry Videx) to obecnie największy diler sprzętu używanego na świecie, który zaopatruje wszystkie wspomniane wcześniej branże.

Pierwszy oddział międzynarodowy powstał w Anglii w 1990 roku pod nazwą Perry Process Equipment. Pięć lat później, w 1995 roku, powstało Perry Machinery Poland z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim. W kolejnych latach powstało kilka innych międzynarodowych biur z siedzibami w Czechach, Rosji, Meksyku, Niemczech oraz na Ukrainie, aby zaspokoić globalny charakter biznesu i zapewnić najwyższą jakość usług, i największy asortyment towarów dla naszych Klientów. Tak powstała Grupa Perry.