Perry Machinery Poland Sp. z o.o., ul. Wolności 1a, 05-850 Ożarów Mazowiecki tel.: +48 22 722 32 70

Maszyny i urządzenia

Wyślij zapytanie

Twój Koszyk jest pusty

Historia Grupy Perry


Perry Epstein założył Firmę w 1932 r. w Filadelfii. Z wykształcenia inżynier, Perry dostrzegł wartość używanych urządzeń w trakcie Wielkiego Kryzysu. Jego wizja wysokiej jakości sprzętu procesowego za konkurencyjną cenę również dziś przyświeca naszej firmie.W latach 50. firma rozpoczęła produkcję zbiorników ciśnieniowych oraz wymienników ciepła. Na początku lat 70. rozszerzyła swoją działalność o urządzenia do produkcji tworzyw sztucznych, masy celulozowej, papieru, cukru i produktów farmaceutycznych.

Dzięki połączeniu z firmą Videx Machinery w 1998 r., Perry (już pod nazwą Perry Videx) to obecnie największy diler sprzętu używanego na świecie, który zaopatruje wszystkie wspomniane wcześniej branże.

Pierwszy oddział międzynarodowy powstał w Anglii w 1990 roku pod nazwą Perry Process Equipment. Pięć lat później, w 1995 roku, powstało Perry Machinery Poland z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim. W kolejnych latach powstało kilka innych międzynarodowych biur z siedzibami w Czechach, Rosji, Meksyku, Niemczech oraz na Ukrainie, aby zaspokoić globalny charakter biznesu i zapewnić najwyższą jakość usług, i największy asortyment towarów dla naszych Klientów. Tak powstała Grupa Perry.